piątek, 22 września 2017

Kuracja przeciwcukrzycowa - czyli RUTWICA LEKARSKA!

Źródło zdjęcia: Internet
Rutwica lekarska to roślina wieloletnia z rodziny motylkowatych. Jest jedną z najokazalszych roślin leczniczych występujących dziko. Jest cennym źródłem zdrowia.
Osiąga wysokość nawet do 1 m. Liście ma jasno lub sinawozielone, nieparzystopierzaste, złożone z 11-17 listków, których kształt może być lancetowaty lub lekko zaokrąglony na końcu. Jej kwiaty są okazałe i mają kolor liliowoniebieski lub białoliliowy.
Kwitnienie rutwicy przypada na lipiec-sierpień.

W ziołolecznictwie zastosowanie ma ziele rutwicy lekarskiej, które zbiera się na początku kwitnienia roślin.

Tradycja stosowania rutwicy lekarskiej w leczeniu cukrzycy jest bardzo długa.
Podawano ją ludziom zmagającym się z tą uciążliwą i skracającą życie chorobą jeszcze w czasach, gdy w ogóle nie znano jeszcze insuliny w zastrzykach.
Od kilku lat przechodzi swój wyraźny renesans.
Zauważono, że mechanizm jej działania prawie niczym nie różni się od niektórych powszechnie aplikowanych syntetyków obniżających poziom glukozy we krwi, ale niestety niosących ze sobą skutki uboczne.

Kliknij tutaj

Rutwica należy do leków bezpiecznych w stosowaniu, dlatego postanowiłam ją Państwu przedstawić, abyście mogli wprowadzić ją do kuracji przeciwcukrzycowej.

Działanie przeciwcukrzycowe gwarantują rutwicy lekarskiej zawarte w jej składzie pochodne guanidyny (galegina). Dodatkowo znajdują się w niej cenne flawonoidy, takie jak galuteolina i luteolina. Na uwagę zasługuje także duża ilość zgromadzonego w tej roślinie łatwo przyswajalnego chromu.

Z licznych badań wynika, że ziele rutwicy potrafi obniżyć poziom cukru we krwi nawet o 30%.

Mechanizm działania jest dość dobrze poznany przez naukę. Wymienione powyżej związki, zwłaszcza pochodne guanidyny (galegina), blokują aktywność hormonu wydzielanego przez komórki β wysp trzustkowych. Hormon ten ma za zadanie zamianę zgromadzonego w wątrobie glikogenu w glukozę, co prowadzi do jej uwalniania do krwi. Związki te blokują także nośniki glukozy wchłanianej w ścianie jelita cienkiego, które biorą udział w jej transportowaniu do komórek. Ponadto zwiększają zużycie glukozy przez komórki organizmu, co w konsekwencji przeciwdziała utrzymaniu się zbyt wysokiego jej poziomu we krwi.
Efekt obniżenia poziomu glukozy we krwi może utrzymać się nawet do 9 godzin od podania wyciągu z rutwicy lekarskiej.
Zawarty w jej składzie chrom, także odgrywa kluczowe znaczenie w przemianie cukrów w organizmie oraz wraz z insuliną ułatwia transport glukozy do komórek organizmu.

Ziele rutwicy lekarskiej stanowi główny składnik wielu cenionych mieszankach ziołowych proponowanych ludziom zmagających się z cukrzycą. Polecam.

Kliknij tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz