niedziela, 18 września 2016

Dr JILL BOLTE TAYLOR - jej udar i podróż w głąb mózgu.

Źródło: Internet
Jill Bolte Taylor to amerykańska naukowiec, która sama zajmując się mózgiem, jego anatomią - przeżyła w roku 1996 udar mózgu. Mogła tym sposobem poznać postrzeganie osób dotkniętych udarem. 

Felernego poranka rozpoznała pogłębiające się u niej objawy udaru. Próbując wezwać pomoc dostrzegała minuta po minucie zmiany, jakie zachodziły w jej myśleniu. Tym sposobem mogła poznać działanie półkul mózgowych - prawej i lewej, ich odmienne mechanizmy działania. Stało się to, gdy Jill miała 37 lat. Trzy tygodnie po tym wydarzeniu, Jill przeszła operację usunięcia zmiany wielkości piłki golfowej. 
 
Proces przywracania funkcji mózgu trwał około 8 lat, ale niestety trudno tu mówić o jej powrocie do dawnego stanu. Jill Bolte Taylor twierdzi, że nabyła nową tożsamość, pozbyła się emocjonalnego bagażu 37 lat życia - nie pamiętała przeszłości, nie znała swojej przyszłości, więc nauczyła się doceniać rzeczywistość i własne życie w chwili obecnej. Twierdzi również, że nie żałuje udaru, gdyż dzięki niemu stała się lepszym człowiekiem, nabyła niezwykłą wdzięczność za możliwość życia na tej planecie. Poznajcie tę wspaniałą kobietę z jej inspirującą historią... Naprawdę może zmienić Wasze postrzeganie... 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz