poniedziałek, 25 lipca 2016

Metale ciężkie, a autyzm!

Źródło: Internet
Wszystkie zaburzenia mają swoją przyczynę. I jak w przypadku wielu innych schorzeń, tak i w przypadku autyzmu okazało się, że środowisko jest możliwą i prawdopodobną przyczyną autyzmu.

Z uwagi na fakt, iż ekspozycja na metale ciężkie jest obecnie powszechna w naszym środowisku, może być ona i z wielkim prawdopodobieństwem jest przyczyną autyzmu u dzieci, które są bardziej podatne na metale ciężkie i różnią się od innych dzieci niezdolnością do transportowania metali, co prowadzi do ich kumulacji w ciele.

Wskazuje na to wiele badań przeprowadzanych od około 30 lat. Istnieje wiele doskonale udokumentowanych przypadków, gdzie ekspozycja na toksyny środowiskowe miała wpływ na powstanie zaburzenia.
Na przykład, wykazano że zamieszkiwanie w mieście w porównaniu z zamieszkiwaniem we wsi ma związek ze wzrostem przypadków autyzmu. W Teksasie przeprowadzono badania i wykazano, że ilość przypadków dzieci z ASD w środowisku miejskim była ponad 4,5 razy większa niż ilość takich przypadków w środowisku wiejskim.
Także niektóre czynniki środowiskowe mają efekt na dziecko za pośrednictwem matki, np. jej nałogi.
Leki na receptę również stanowią czynnik ryzyka. Na przykład leki przeciwdrgawkowe przyjmowane przez matkę (szczególnie walproinian sodu) mogą spowodować autystyczne zachowania u potomstwa. W badaniach wykazano, że 81% dzieci po ekspozycji na te leki, przejawiały zachowania autystyczne, a 77% miało opóźniony rozwój.
Nie od dziś także wiemy także, że szczepienia wywołują u dzieci liczne powikłania (między innymi autyzm), a nierzadko prowadzą do zgonów.
Te przykłady pokazują, jak ekspozycja na pewne substancje chemiczne we wczesnym okresie rozwoju, może u dużej ilości dzieci doprowadzić do powstania autyzmu.

Jak wiemy, kiedy pojawiają się metale ciężkie w naszym organizmie, to za chwilę układ odpornościowy zaczyna swoja pracę, polegającą na próbie usunięcia ich nadmiaru z organizmu. I bardzo szybko pojawia się u nas stres oksydacyjny, który powoduje zniszczenia cząsteczek i zaburzenia ich funkcjonowania. Autyzm to zaburzenie behawioralne, z deficytami w zakresie komunikacji i rozwoju społecznego. Istnieją przypuszczenia, że stres oksydacyjny także odgrywa znaczną rolę w patofizjologii zachowań autystycznych.

Dla przypomnienia. Najbardziej niebezpieczne i niestety powszechne w naszym środowisku metale ciężkie:
 • Rtęć
  Znajduje się w amalgamatowych plombach, rybach (tuńczyk, makrela), farbach, szczepionkach.
 • Arszenik
  Znajduje się w pestycydach, wodzie, owocach morza.
 • Ołów
  Znajduje się w wypełniaczach używanych do rur/kanalizacji, farbach, gazetach, kablach i drutach.
 • Nikiel
  Znajduje się w amalgamatowych plombach, bateriach, utwardzanych olejach, wodzie.
 • Kadm
  Znajduje się w dymie papierosowym, nawozach, farbach.

Jak wyleczyć autyzm ?
Coraz częściej bardziej świadomi lekarze, zaczynają stosować kurację polegającą na zmniejszeniu objawów. Obserwowany jest także wzrost wyleczeń.

Kuracja między innymi polega na:
 • stosowaniu biomedycznego leczenia,
 • zmianę diety,
 • podawaniu witamin i suplementów,
 • odtruwaniu ciała z metali/grzybów candida,
 • stosowaniu diety bezglutenowej,
 • stosowaniu diety bezkazeinowej.

Poniżej zamieściłam 8 - minutowy film o dziecku imieniem Joshua, który chorował na autyzm i po usunięciu z jego organizmu metali ciężkich stał się normalnym, zdrowym chłopcem.Źródło: pdm.org, tv republika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz