środa, 11 maja 2016

PASTA DO ZĘBÓW BEZ FLUORU.


Pasta do zębów to taki produkt, na którego skład bardzo rzadko zwracamy uwagę. Niestety producenci doskonale o tym wiedzą, więc nawet w tych najdroższych pastach znajdujemy szkodliwe dla ludzkiego organizmu składniki.

Najważniejszym tego przykładem jest bardzo niebezpieczny fluor. W ciągu ostatnich lat specjaliści ostrzegali przed tym pierwiastkiem. Fluor jest bardzo czynnym składnikiem i przenika głęboko w kości i komórki, gdzie się odkłada. Tak, powierzchnia zębów staje się mocniejsza, ale ząb sam w sobie staje się bardziej kruchy. Z wielu badań wynika, że fluor powoduje problemy ze stawami, deformacje kręgosłupa, osteoporozę i może nawet wywołać raka kości. Również mózg nie może obronić się przed jego skutkami. Fluor ma negatywny wpływ na system nerwowy i system odpornościowy i u dzieci może powodować chroniczne zmęczenie, obniżać poziom IQ, obniżać umiejętności uczenia się, powodować letarg i depresję.

ISTNIEJE PASTA, KTÓRA ZASŁUGUJE NA ZIELONE ŚWIATŁO POD WZGLĘDEM BRAKU FLUORU.
Pasta do zębów bez fluoru Rebi-Dental Herbals produkowana jest przez firmę Rebicek. Dostępna jest kilku sklepach sieciowych, a dokładnie w Eko i Kauflandzie. Kosztuje około 2,99zł za 100 g.
Najważniejsze w niej jest to, że nie zawiera szkodliwego fluoru. Choć jak większość past do zębów dostępnych na rynku posiada też składniki, których mogłoby nie być.
Pasta Rebi-Dental jest właśnie przykładem taniego produktu, którego niska cena nie świadczy o małej jakości, a wręcz przeciwnie. Pasta nie tylko dokładnie czyści zęby, ale także odpowiednio odświeża jamę ustną. Doskonale się pieni i jest bardzo wydajna, wystarczy niewielka ilość nałożona na szczoteczkę. Ma przyjemny smak, miętowy, nie za ostry i nie za łagodny, kolor jasnozielony.

Skład pasty:
INCI: Calcium Carbonate {węglan wapnia}, Sorbitol {sorbitol}, Aqua {woda}, Silica {krzemionka}, Sodium Laureth Sulfae, Aroma with Peppermint {aromat mięty pieprzowej}, Clove {goździk}, Sage {szałwia}, Chamomille and Myrth {rumianek i mitr}, Cellulose Gum, Sodium Silicate, Sodium Benzoate, Sodium Saccharin, Glycerin, Cl 19140, Cl 42090, Eugenol, D-limonene.

Jeżeli nie natrafiłeś na tą pastę w pobliskich sklepach sieciowych, to możesz kupić ją tutaj.


Źródło: madie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz