piątek, 11 marca 2016

WODA KRZEMOWA - właściwości i sposób jej przygotowania.

Źródło: Internet
Czarny krzemień, pospolita skała osadowa ma niezwykłe właściwości lecznicze.
DO UZDATNIANIA I OCZYSZCZANIA WODY NAJLEPIEJ NADAJE SIĘ KRZEMIEŃ CZARNY.

Powstawał on w ciepłych morzach okresu dewonu i kredy, w ekologicznie czystych epokach geologicznych. Za jego pomocą możemy uzyskać tzw. żywą wodę. Czarny krzemień w kontakcie z wodą uzdatnia ją, zmienia jej strukturę, a także nasyca ją homeopatycznymi dawkami krzemu. Dlatego może mieć nieocenione znaczenie dla codziennego otrzymywania czystej i zdrowej wody pitnej. Pierwiastkiem dominującym w składzie krzemienia jest krzem (łac. silicium). Jest to pierwiastek chemiczny o liczbie atomowej 14, należący do IV grupy układu okresowego. Atomy krzemu to podstawowy składnik gliny , piasku i skał.

Krzem ma szczególne znaczenie dla życia i zdrowia ludzi, a także dla świata zwierząt i roślin. Rośliny pobierają krzem w postaci roztworów kwasów krzemu, krzemianu i koloidalnej krzemionki. Człowiek powinien codziennie otrzymywać z warzywami, owocami, mlekiem, mięsem i innymi produktami 10-30 mg krzemu. Ta dawka jest konieczna do normalnej aktywności życiowej, wzrostu i rozwoju organizmu. Tymczasem obecnie, spożywając wysoko przetworzoną żywność, w ciągu doby otrzymujemy z wodą i jedzeniem średnio 3,5mg krzemu, a tracimy około 9mg.

WODA KRZEMOWA
Woda krzemowa znajduje zastosowanie w leczeniu alergii, czyraków, skazy, zapalenia skóry , a także rozmaitych podrażnień skóry. Mycie ciała wodą krzemową przyczynia się do poprawy stanu skóry i redukcji zmarszczek. Sprzyja likwidowaniu podrażnień, wągrów, pryszczy. Z powodzeniem może być stosowana w leczeniu opryszczki, półpaśca, różyczki.
Woda krzemowa wykazuje właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Udowodniono, że woda z dużą zawartością krzemu neutralizuje niebezpieczne domieszki, a nawet pomaga organizmowi w wydalaniu radionuklidów. W czasie sezonowych epidemii zaleca się zakraplać wodę krzemową do nosa, co pomaga też przy bezsenności.

Spożywanie wody aktywowanej krzemieniem wzmacnia system odpornościowy, poprawia stan chorych na schorzenia wątroby, pomaga przy rozstroju żołądka, łagodząc procesy zapalne w układzie trawiennym. Ma także dobry wpływ na nerki. Normalizuje stan osób cierpiących na nadciśnienie. Woda krzemowa obniża również poziom cukru we krwi, sprzyjając spadkowi masy ciała. Wpływa również na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, zapobiegając w ten sposób miażdżycy, co ma duże znaczenia szczególnie przy otyłości.

Regularne używanie wody krzemowej pomaga utrzymać w organizmie prawidłową zawartość krzemu i w ten sposób polepsza stan ludzi w przypadku chorób naczyń krwionośnych czy serca. Sprzyja również zachowaniu zdrowia torebek stawów, ścięgien i innych elastycznych części ciała, w których znajduje się dużo krzemu. Woda krzemowa uśmierza także ból zębów i goi rany, dlatego warto stosować ją do płukania jamy ustnej przy paradontozie.

Jak zrobić wodę krzemową:

Umyć krzemień, następnie zalać go wodą w proporcji 10g krzemienia na 1 litr wody. Nastawiać w szklanym naczyniu (najlepiej ciemnym, co zapobiega rozwojowi glonów) przez 4 doby i dłużej.

Pić po szklance wody krzemowej 3-4 razy dziennie przed posiłkami. Używać wierzchniej warstwy wody i nie pić osadu, który gromadzi się na dnie naczynia, ponieważ uwalniające się z krzemu związki mają zdolność tworzenia roztworu koloidalnego, który przyciąga i wiąże zanieczyszczenia, również te mikrobiologiczne
Dobrze jest używać wody krzemowej do przygotowywania zup, herbat, kawy i innych potraw.
 
Źródło: fit
 
 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz