wtorek, 26 lipca 2016

Pozytywny wpływ JODU na gospodarkę hormonalną i guzy piersi.Źródło: Internet

Istnieje ścisły związek między występowaniem jodu w organizmie ludzkim, a jego siłą obronną i możliwością przeciwstawienia się chorobom.

Stosunkowo niedawno odkryto, że receptory jodu znajdują się na każdej komórce naszego organizmu. Co to oznacza? Każda komórka naszego ciała reaguje na jod i go potrzebuje. Reaguje pod warunkiem, że ma go dostarczanego do organizmu i to w odpowiednich ilościach.

Szczególnie u kobiet występuje bardzo silny związek pomiędzy jodem i produkcją hormonów, takich jak estrogeny. Wytwarzane są one również u mężczyzn jednak już w znacznie mniejszej ilości.
Estrogeny są konieczne do rozwoju i funkcjonowania organów, takich jak jajniki, macica i piersi. Zaburzenia równowagi produkcji tych hormonów mogą doprowadzić do powstania chorób.
Jeśli organizm nie otrzyma odpowiedniej ilości jodu wpłynie to na zachwianie gospodarki hormonalnej i organizm nie będzie produkował ich w odpowiednich proporcjach i ilościach. Z tego powodu między innymi powstają guzki piersi, otyłość, czy nowotwory.
Chociażby same piersi są dużym magazynem jodu i im większe piersi tym więcej tego jodu potrzebują. A przecież w obecnych czasach zauważa się wręcz plagę nowotworową piersi.

Istnieje wielu lekarzy-badaczy, którzy wykazali, że płyn Lugola chroni kobiety przed tego typu dysfunkcjami, należą do nich między innymi Dr Jonathan Wright, czy Dr D.Brownstein.

Wykazano, że niedoborowi jodu towarzyszą zmiany w produkcji estrogenów przez jajniki oraz zmiany w funkcjonowaniu receptorów estrogenów w piersiach. W takich przypadkach jajniki zaczynają produkować zbyt dużo estrogenów, a receptory estrogenów w piersiach staja się bardziej na nie wrażliwe, łatwiej je wychwytują. A to niedobrze, bo właśnie to może doprowadzić do powstania guzków w piersiach.
Uzupełnienie jodu całkowicie taki stan przywraca do normy, pod warunkiem, że jod się uzupełnia.
Ale jak wiadomo większość kobiet tego nie robi.Oczywiście mowa jest tutaj o jodzie, który jest w formie nieorganicznej i nieradioaktywnej. To forma całkowicie bezpieczna i pomaga przy leczeniu wielu chorób, nie tylko wspomnianych w tym artykule.

Jak można zabezpieczyć się w zdrową formę jodu?
Płyn Lugola jest chyba obecnie najbardziej znaną i proponowaną formą nieorganicznego i nieradioaktywnego jodu. To wodny roztwór jodu i jodku potasu. Opracował go francuski lekarz Jean Lugol w 1829 roku, jednak w Polsce preparat szerzej znany stał się dopiero w 1986 roku.
Jest łatwo dostępny w internecie i całkiem niedrogi.

Bardzo ważnym aspektem jest konieczność dodatkowej suplementacji przy zażywaniu płynu Lugola.
Suplementacja jodem wymaga od nas dla zachowania odpowiedniej gospodarki organizmu zapewnienia także selenu, magnezu, witaminy B2 i B3.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz