piątek, 6 listopada 2015

Lista 10 najgorszych firm spożywczych, które codziennie trują i okłamują ludzi!

Źródło: Internet
Wiele produktów dostępnych na polskim rynku niestety zawiera niezdrowe dodatki, sztuczne aromaty, barwniki, konserwanty, hormony i toksyny. Żywność ta dodatkowo jest modyfikowana genetycznie. 

W bardzo niekorzystny sposób wpływa to na nasz organizm, powodując że coraz częściej zapadamy na choroby cywilizacyjne. Spożywając produkty takiej jakości narażamy siebie i swoją rodzinę na prawdopodobieństwo zachorowania nawet na nowotwór.

Co się zmieniło w okresie ostatnich 20, czy 30 lat, że dorobiliśmy się chorób, które stały się odzwierciedleniem naszego stylu życia? Istnieją powody przez które społeczeństwo doświadcza plagi chorób cywilizacyjnych. Niestety coraz częściej jest to żywność, coś co z założenia powinno być dla nas źródłem energii i witamin.

Na dodatek tradycyjna medycyna jest mało skuteczna w leczeniu tych chorób, a już na pewno w leczeniu nowotworów.

Dlatego warto zaznajomić się z poniższą listą firm i ich produktów:

1. ConAgra Foods:

ConAgra to korporacja, do której należą marki takie jak: Hunt, Healthy Choice, Marie Callender’s, Orville Redenbacher, Slim Jim, Reddi-wip, Egg Beaters, Hebrew National, P. F. Chang’s, i Bertolli.
Głównym hasłem korporacji jest: “Robimy jedzenie, które kochasz”. Jest ono równie urocze, jak i nieszczere. Reklamując swoje produkty używają frazy „wykonane z wszystkich naturalnych składników”. Cóż w ich przypadku jest to tylko chwyt marketingowy.

ConAgra został uznany za winnego w sprawie „łamania kodu zanieczyszczeń bakteryjnych i zdrowia w swoich zakładach przetwórstwa spożywczego, które zagrażają konsumentom, a w niektórych przypadkach spowodowały śmierć.”
Należy również dodać, że stosują w swoich produktach GMO.
W 2003 roku okazało się, że przez dwa lata, ConAgra zatruwał klientów bakterią E. coli w wołowinie. Co najgorsze, USDA pomagało w ukrywaniu trującego związku.
Warto przy zakupie wołowiny sprawdzić, gdy mięso jest eksportowane, czy nie pochodzi z tej firmy.

2. General Mills:

Fosforan trójsodowy (znany również jako TSP) jest dodatkiem i wzmacniaczem smaku, który można znaleźć w tysiącach mrożonych i przetworzonych produktach spożywczych, w tym płatków dla dzieci.
Tak się składa, że składnik ten, był używany w przemyśle, dopóki EPA oświadczył, że jest on niebezpieczny dla ludzi. Wycofano go z przemysły, ale niekoniecznie z żywności. General Mills nie zaprzestał jego użytku.
Ale wszystko jest w porządku, ponieważ ten producent żywności stwierdza: „W naszych produktach spożywczych używamy bardzo małe ilości [TSP]”.
Uff! Tylko niewielka ilość trucizny, ale szczęście!
Aż do tego roku, żywność General Mills zawierała BHT lub butylohydroksytoluen, który dzięki testom na zwierzętach został uznany za toksyczny.
General Mills również jest znany z powszechnego stosowania GMO w niemal wszystkich swoich produktach spożywczych. Firma ta jest przeciwko wymaganemu oznakowaniu składników GMO i wprowadza dezinformacje na temat bezpieczeństwa GMO.
Warto sprawdzać, czy mrożonki, które kupujemy nie posiadają trójsodowego fosforanu.

3. Kraft Foods:

Co sprawia, że ser Krafta Mac N' (Mac’n cheese) ma tak pięknie złoty odcień? Ponieważ, zawiera sztuczny barwnik agent Yellow nr 6, który wywołuje takie schorzenia jak nadpobudliwość, astmę, choroby skóry, a nawet nowotwory. W roku 2013, Kraft pod wpływem nacisku społecznego usunął sztuczne barwniki, ale dziesiątki tysięcy ludzi już spożyło ich produkty. Kraft ukrywa obecność GMO w żywności i walczy z przepisami o etykietowaniu niebezpiecznych składników. Ich wysoko przetworzone produkty zawierają duże ilości tłuszczu, cukru i sodu.
No i ostatnia sprawa: od 18 marca 2015 roku, Kraft był w trakcie wycofania 6,5 miliona pudełek sera Mac N', ponieważ niektóre z nich zawierały fragmenty metalu!
Warto przy zakupie serów znać firmy, które je produkują.

4. Heinz:

Udowodniono, że Heinz stosował fałszywe reklamy swoich produktów. Okłamywał społeczeństwo przez znakowanie produktów wytworzonych z GMO, jako naturalne. Faktem jest, że korporacja ma na swoim koncie częste oszukiwanie opinii publicznej.
Ponadto, produkty Heinz zawierają następujące składniki: koncentrat pomidorowy z pomidorów nieorganicznych, ocet destylowany, syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy (HFC), syrop kukurydziany, sól i różnorodność przypraw i aromatów. Każdy klasyczny ketchup zawiera pestycydy, HFC (neurotoksyny), szczególnie niezdrowy rodzaj cukru i soli kuchennej, która odwadnia organizm i powoduje zubożenie minerałów.
Wcale nie musisz rezygnować z jedzenia keczupu. Po prostu zamień go na zdrową markę organiczną.

5. Campbell’s Soup Company (Zupy Cambell):
Ostatnio robi się to standardem, że wszystkie duże firmy spożywcze muszą aktywnie okłamywać swoich klientów!
Campbell został pozwany za ukrywanie obecności GMO i etykietowania żywności w ten sposób, że zawierają niską zawartość sodu. Tymczasem zawierają one tyle samo soli jak typowe produkty dużych korporacji. Średni kubek zupy Campbella zawiera 850 mg sodu. Spożywając go ryzykujemy: atak serca, cukrzyce i wysokie ciśnienie krwi.
Przez wiele lat, Campbell używał puszki pokryte żywicą epoksydową z toksycznych chemikaliów, bisfenol A (BPA).
W badaniach laboratoryjnych nad BPA udowodniono, że jego działanie związane jest z rakiem piersi i prostaty, niepłodnością, wczesnym dojrzewaniem płciowym u dziewczynek, cukrzycą typu 2, otyłością i zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi”.
Dopiero niedawno firma w końcu uległa presji i usunęła BPA z produkcji.

6. Coca-Cola:
W tym momencie, należy zdawać sobie sprawę z niezliczonych problemów zdrowotnych, które Coca Cola i Coca Cola diety powodują.
Coca Cola ma ponad pół tuzina dodatków chemicznych, które są szkodliwe dla zdrowia:
  • E150d, środek barwnika spożywczego
  • E952 lub soda cyklaminian, syntetyczny substytut cukru, który został faktycznie zakazany przez FDA w 1969 roku, a następnie w niewytłumaczalny sposób przywrócony przez WHO, dziesięć lat później
  • E950 lub acesulfam potasu, który jest 200 razy słodszy od cukru, bardzo uzależniający, szkodliwy dla układu sercowo-naczyniowego i nerwowego
  • E951 lub aspartam, substytut cukru, który został powiązany z: guzami mózgu, MS (stwardnienie rozsiane), padaczką, chorobą Gravesa-Basedowa, przewlekłym, zmęczeniem, chorobą Alzheimera, cukrzycą, niedorozwojem umysłowym i gruźlicą
  • E338, kwas ortofosforowy, który może powodować podrażnienia skóry i oczu
  • E211, albo benzoesan sodowy, związek, który, zgodnie z jednym z badań, uszkadza ludzkie DNA.

Zachęcam też do przeczytania artykułu poświęconemu w całości szkodliwości coca-coli i pepsi: Jak Coca-cola i Pepsi szkodzą zdrowiu?!! Ludzkie ciało to nie miejsce dla Coli czy Pepsi!

7. Nestlé:
Nestlé jest jedną z trzech firm korzystających z GMO w produktach dla niemowląt. Nestlé słynie z używania trucizny „melaminy”. Jest to ta sama substancja chemiczna, która spowodowała choroby u co najmniej 50.000 chińskich niemowląt w 2008 roku.
Jest ona również producentem karmy PURINA, w której używają glikol propylenowy, po którym zachorowało ponad 3000 psów.

8. Kellogg’s:
Kellogg był zaangażowany w ogólnokrajowe poparcie dla GMO. Wydali na ten cel 1.012.552 dolarów. Niestety, firma rozwija się i jej produkty zawierają obecnie 100% GMO kukurydzy, która zawiera śladowe ilości glifosatu i toksyn BT.

9. PepsiCo:
Znaczna większość produktów Pepsi zawiera 4-metyloimidazol lub 4-MEL, który przyczynia się do powstania komórek rakowych.
Kilka lat temu władze Kalifornii uznały barwnik o nazwie 4-MEI za szkodliwy dla zdrowia i zagroziły, że napoje zawierające ten składnik (m.in. Pepsi i Coca-Cola) zostaną na terenie stanu oznakowane ostrzegawczymi napisami.
Przeprowadzone w ostatnim czasie przez jedną z konsumenckich organizacji badania wykazały, że w Pepsi Coli barwnik zniknął tylko na terenie Kalifornii. Gdzie indziej jest nadal używany.

Dodatkowo Korporacja lobbuje na rzecz używania produktów GMO. Inwestuje miliony dolarów w napoje sportowe i energetyzujące, aby nie utożsamiać swoich produktów z otyłością, cukrzycą czy rakiem. W 2014 roku badania wykazały, że produkty Pepsi mają więcej cukru fruktozy, niż zwykłe nieenergetyczne produkty.

10. Hershey’s:
Wraz z wieloma innymi firmami produkującymi słodycze, Hersheys została niedawno osądzona o niebezpieczny poziom ołowiu w ich produktach, co może doprowadzić do uszkodzenia układu nerwowego i trudności w uczeniu się. Znaleziono także, inny metal występujący w produktach Hershey, a mianowicie kadm, który może spowodować szkody i uszkodzenia nerek, wątroby i kości.
Dodatkowo, Hershey wydał ponad milion dolarów, aby ukryć zawartość GMO w ich cukierkach i czekoladach. Ich najbardziej popularne przysmaki zawierają wiele składników modyfikowanych.

Ciężko po przeczytaniu tego materiału powiedzieć....smacznego.


Źródło: csglobe.com  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz