piątek, 2 października 2015

Wpływ pola elektromagnetycznego na zdrowie człowieka oraz działanie ODPROMIENNIKÓW.

Źródło: Internet
My, ludzie XXI wieku nie wyobrażamy sobie życia bez komputerów, smartfonów czy telewizji. Młodsi, czy starsi – wszyscy potrzebujemy nowych technologii. Kiedyś awangardą było żelazko elektryczne, dziś nikogo nie dziwią dotykowe panele czy pralki, które po zaprogramowaniu włączą się o konkretnej godzinie. Coraz rzadziej spędzamy czas aktywnie. Dręczymy nasze zmęczone oczy wpatrywaniem się w monitory komputerów, pochłonięci cyberprzestrzenią.

Budzi nas alarm budzika w telefonie, po którego wyłączeniu wertujemy powiadomienia na kontach społecznościowych. Gdy chcemy porozmawiać z sąsiadem, nie kupujemy ciasta czy butelki wina na wieczorne spotkanie w ogrodzie, lecz sięgamy po zestaw głośnomówiący i w trakcie siekania warzyw na obiad prowadzimy pochłaniającą nas konwersację. Staliśmy się niewolnikami własnych urządzeń, ale nie narzekamy, bo to niesamowicie wygodne. Młodzi ludzie nie myślą niestety, „Kiedyś to były czasy…”, bo nie znają tego „kiedyś”. Nie pamiętają życia bez nowych technologii. Starsi natomiast czasów bez wygody pamiętać po prostu nie chcą. Człowiekowi bowiem bardzo łatwo przywyknąć do tego, co dostarcza komfortu i pozwala zaoszczędzić czas.
Niestety, czasami wygodne rozwiązania niosą ze sobą niechciane skutki uboczne. A jak to się ma do urządzeń elektronicznych? Otóż zanieczyszczają one środowisko promieniowaniem elektromagnetycznym. Tyczy się to nie tylko komputerów, czy komórek, ale także odkurzacza, prostownicy, czy miksera. Elektro smog powstaje wokół wszystkiego, co pobiera prąd z gniazdka. Nasz organizm przyjmuje to promieniowanie zupełnie jak wirusy z otoczenia. Niepohamowany rozwój technologii sprawił, że na ten moment w Polsce jest więcej kart SIM niż samych mieszkańców!
Rodzice nie są w stanie zabronić dzieciom korzystania z komputerów, bo często to właśnie Internet jest ostatnią deską ratunku, gdy te nie radzą sobie z zadaniem domowym. Pracując w biurze wpatrujemy się w jasne, promieniujące ekrany przez osiem godzin dziennie, pięć dni w tygodniu, a po powrocie do domu odpoczywamy kontynuując obcowanie z elektronicznym sprzętem. Nie dajemy chwili wytchnienia naszym organizmom, przez co czujemy się ospali, zmęczeni i zniechęceni do aktywnych działań. Smog towarzyszy nam każdego dnia, jest nieodłącznym elementem prozaicznych zajęć w domu, jak i poza nim.
Promieniowanie elektromagnetyczne wpływa także na nasze zdrowie. Wielu uczonych potwierdza jego negatywny wpływ na ludzki organizm. 
 
I tak promieniowanie elektromagnetyczne przyczynia do powstawania następujących dolegliwości:
• alergie
• choroby autoimmunologiczne, takie jak toczeń rumieniowaty przewlekły i stwardnienie rozsiane
• wady wrodzone i anomalie genetyczne
• nowotwory różnych typów, w tym guzy mózgu i białaczka
• zmiany emocjonalne, zmiany nastrojów, w tym zwiększona liczba samobójstw
• przemęczenie wzroku i bóle głowy
• zmęczenie i zaburzenia snu
• udary serca
• anomalie hormonalne
• częstsze zapadanie na choroby infekcyjne
• obniżenie płodności, poronienia i problemy podczas ciąży, w tym rodzenie martwych dzieci
• dolegliwości układu nerwowego, w tym dezorientacja, konwulsje, zawroty głowy, nadmierna ruchliwość i zaniki pamięci
• wzrost stresu i nietolerancja.
Na szczęście na większość chorób można znaleźć jakieś lekarstwo. Tak też jest z elektro smogiem.

Na rynku pojawiać zaczęły się urządzenia, które neutralizują szkodliwe promieniowanie. Eliminują fale rozchodzące się w stronę odbiorcy, sprawiając, że korzystanie z elektronicznych sprzętów przestaje mieć na nas szkodliwy wpływ. Są to tak zwane odpromienniki. Posiadają one zasięg od 5 m do 25 m. Odpromiennik najlepiej jest ustawić przy komputerze lub telewizorze. Istnieją również odpromienniki, które montuje się do telefonów. Usuwają one negatywne pole energetyczne i elektroniczne. Pozwalają zlikwidować uciążliwy ból głowy po długotrwałych rozmowach telefonicznych, a także ustrzec nas przed smogiem. W internecie jest naprawdę szeroki wybór odpromienników i można się w nie wyposażyć.

I nawet jeśli uważamy, że nas to nie dotyczy powinniśmy pochylić się nad rodzicami lub naszymi dziećmi. Smogu nie da się zobaczyć, można go jedynie poczuć, gdy odbija się na naszej kondycji zarówno psychicznej, jak i fizycznej. I może właśnie dlatego jest tak niebezpieczny i działa jak cichy zabójca, uszkadzając nasz układ nerwowy i wpływając na samopoczucie. Bo z pewnością każdy z Was modlił się kiedyś w myślach, by ciocia dzwoniąca z drugiego końca Polski skończyła już swój czterogodzinny monolog, gdyż czuliście, że zaraz eksploduje Wam głowa. Albo wypatrywaliście na zegarku 16:00, by móc odkleić zmęczone oczy od komputerów i zmienić perspektywę szklanego szkła na to realne i namacalne, chociażby w autobusie, zmierzając do domu.
Dlatego pomyślmy nad tym, jak uchronić się od negatywnego wpływu na nasze zdrowie, bo taki właśnie ma promieniowanie elektromagnetyczne na organizm człowieka.

1 komentarz:

  1. Po wmontowaniu przez sąsiadów ogrzewania podłogowego prąd promieniowanie w moim mieszkaniu wynosiło ponad 2000 nanotesli.Po kilku miesiącach dostałam zawał serca. Zmieniłam natychmiast mieszkanie.Kupiłam aparat do pomiaru promieniowania i jestem zdrowa.
    Teraz wiem,gdzie moge przebywać,jakim autem jezdzić i jestem stosunkowo zdrowa.Stale ostrzegam DR KRYSTYNA BRZECKA
    SEKRETA TOWARZYSTWA.PROMOCJI ZDROWIA

    OdpowiedzUsuń