środa, 14 października 2015

JADEIT - właściwości lecznicze.

Źródło: internet
Majowie uważali Jadeit za najsilniej działający talizman, który zapewnia szczęście, dobrobyt i dobre pożycie małżeńskie. Kamień ten był również bardzo ceniony w Chinach i Azji.

Majowie wkładali jadeitowe koraliki w usta zmarłych, aby w tym drugim, nieznanym świecie dawał im namiastkę serca.
W Chinach jest symbolem władzy, powodzenia oraz fortuny. Pomaga utrzymać pieniądze przy sobie.
Przypuszczalnie wziął swoją nazwę od greckiego słowa "ischias", co znaczy "ból w biodrze" bądź od hiszpańskiego słowa "ijada" - "biodro". Zapewne tę nazwę zawdzięczamy hiszpańskim konkwistadorom, którzy często nosili amulety wykonane z jadeitu. Nazywali go piedra de hijada (kamień lędźwiowy) albo piedra de los rinones (kamień wątrobiany), wierząc, że chroni przed tymi dolegliwościami.
Najbardziej znana jest odmiana jasnozielona, ale bywa też w kolorze lawendowym, różnych odcieniach bieli, żółci i czerwieni. Jadeity są prześwitujące, czasami aż przezroczyste, a ich połysk jest szklisty, niekiedy perłowy.

Korzyści dla ciała: :) idealnie przeznaczony dla osób, które mają problemy ze snem lub mają koszmary nocne (umieścić go pod poduszką lub blisko łóżka), poprawia także pracę serca, grasicy i tarczycy, przytarczyc, śledziony, wątroby i nerek, usuwa toksyny z nerek, czyści krew, wzmacnia kości, wzmacnia odporność organizmu, łagodzi objawy grypy i przeziębienia. Stosowany także przy bólach kręgosłupa, bioder i przy korzonkach. Łagodzi nerwy i pomaga przy migrenach.

Korzyści dla umysłu: :) otwiera umysł na piękno wszechświata, pogłębia uczucia związane z sercem, wzmacnia uczucie spokoju, mądrości, równowagi, pomaga w podejmowaniu decyzji, samorealizacji, wzmacnia wiarę w siebie i uczucie wytrwałości w dążeniu do celu, przywraca równowagę pomiędzy ciałem astralnym, emocjonalnym i eterycznym.

Pielęgnacja: oczyszczać pod bieżącą wodą, rozładować za pomocą hematytów, ładować za pomocą szczotki ametystowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz