niedziela, 18 października 2015

15 przepisów użycia KAPUSTY do celów leczniczych.

Źródło: Internet
Kapusta w rzeczy samej, znana od 4 tysięcy. lat, zawsze była strawą ubogich, ale tylko dlatego, że była tania. Gdyby jednak uwzględniano jej właściwości i pożytki płynące z jej jedzenia – na pewno znalazłaby się w ścisłej czołówce wśród warzyw. 

Nigdy więc o niej nie zapominaj. Zadowoli nie tylko Twoje podniebienie, ale przede wszystkim poprawi zdrowie.

15 przepisów użycia kapusty do celów leczniczych:
1. ANEMIA: jeden do dwóch szklanek dziennie soku z surowej kapusty. To bogate źródło nie tylko żelaza, ale mnóstwa innych witamin i minerałów.

2. ALKOHOLIZM: spożywanie kapusty surowej lub duszonej oraz świeżego soku działa odtruwająco i odwykowo.

3. ASTMA, ZAPALENIE OSKRZELI: 3-4 liście kapusty jako okład na pierś i na szyję, u podstawy płuc lub łopatki, według lokalizacji bólu. Zostawić na 3-4 godziny, nawet na noc.

4. BIEGUNKA, BÓLE ŻOŁĄDKOWE I JELITOWE: stosować przez całą dobę okład z kapusty na brzuch. Spożywać również wywar z długo gotowanej kapusty.

5. CHORBA SERCA: przykładanie miejscowe liści zmniejsza przekrwienie i normalizuje krwiobieg. Zostawić 3 liście na kilka godzin. Potraktować jako leczenie pomocnicze.

6. KRZYWICA: popijać do 2 szklanek dziennie soku.

7. MIGRENA: przyłożyć 2-3 warstwy liści na zbolałe miejsca, nadto na wątrobę lub na dolną część brzucha w zależności od źródła migreny.

8. NOGI, ŻYLAKI, ZAPALENIE TĘTNIC: okłady z liści zmniejszają przekrwienie. Dotyczy to również ciężkich nóg, sinicy skóry. Na noc przyłożyć 3 warstwy liści na powierzchnię większą niż objęta dolegliwością, przykryć watą i lekko zabandażować. Aktywuje to krwiobieg, ożywia tkanki, oczyszcza włośniczki z nieczystych substancji.

9. OPARZENIA: jak najszybciej przyłożyć liście dobrze zmiażdżone. Uśmierza to bóle i działa kojąco.

10. PROSTATA: przykładać co drugi wieczór liście na dolną część brzucha, a w wolne dni na krocze na całą dobę.

11. ROBAKI JELITOWE: popijać rano przez 3 kolejne dni szklankę soku. Dla dzieci 20-30g dziennie. W razie potrzeby uzupełnić okładem z liści dolną część brzucha na noc. Można również podawać choremu czosnek, miąższ z dyni i pestki dyni.

12. WRZODY ŻOŁĄDKA: popijać pomiędzy posiłkami do 2 szklanek soku ze świeżej kapusty. Można również popijać wywar z obierek kartoflanych albo lukrecji gładkiej.

13. WĘZŁY CHŁONNE: przykładanie liści uspokaja bóle i pomaga w usunięciu toksyn.

14. ZAPALENIE MACICY: przyłożyć liście do dolnej części brzucha, co zmniejsza przekrwienie w pasie miednicowym.

15. WĄTOBA, MARSKOŚĆ: pić od 1-2 szklanek dziennie soku z kapusty.

Źródło: Apteka Natury, Jadwiga Górnicka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz