wtorek, 29 września 2015

SODALIT - właściwości lecznicze.


Źródło: Internet
Sodalit to minerał z gromady krzemianów, zaliczany do skaleniowców. Należy do minerałów rzadkich, rozpowszechnionych tylko w niektórych rejonach Ziemi.

Nazwa pochodzi od „soda”, nawiązuje do sodu, ważnego składnika tego minerału oraz gr. lithos = kamień, skała.
Największe jego zasoby znajdują się w USA, Brazylii, Birmie, Indiach, Kanadzie, Namibii, Tadżykistanie, Rosji, Portugalii, Niemczech, Grenlandii, Rumunii, Włoszech i Boliwii.

Korzyści dla ciała: :) działa korzystnie na układ limfatyczny – także przy nowotworach układu limfatycznego, mózg, metabolizm. Pomocny przy nadciśnieniu, bezsenności, cukrzycy, autyzmie. Pomaga także przy bólach szyi i gardła, zapaleniu krtani, chrypce, astmie i tarczycy.

Korzyści dla umysłu: :) stymuluje pomysłowość, twórczą ekspresję, wytrwałość. Uspokaja, poprawia samoocenę. Poprawia koncentrację, ułatwia również medytację. Ma znakomite efekty, jeśli chodzi o usuwanie starych wzorców myślowych i otwieranie się na coś zupełnie nowego, czego jeszcze w życiu nie doświadczaliśmy. Pomaga na mętlik w głowie i emocjonalne zamieszanie, kiedy trzeba skupić się i myśleć logicznie, kieruje umysł na sprawy najbardziej istotne i pozwala zrozumieć, że nawet w najgęstszej materii działa siła duchowa. Rośliny rosną piękniej i zdrowiej, kiedy podlewamy je wodą sodalitową. Dobry dla dzieci i młodzieży, mających problemy ze skupieniem się przy nauce.

Pielęgnacja: oczyszczać pod bieżącą wodą lub za pomocą soli, rozładować za pomocą hematytów, ładować za pomocą kryształów górskich lub porannych promieni słonecznych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz