niedziela, 27 września 2015

Raport Narodowego Instytutu Raka na temat marihuany.


Źródło: Internet
National Cancer Institute niedawno wydał swój raport na temat marihuany. Wyniki wyraźnie pokazują, że tetrahydrokannabinol (THC) spowodował zmniejszenie o 45% raka pęcherza moczowego, raka piersi, raka wątroby i wielu innych.

Stwierdzono, że nie ma dawki śmiertelnej dla marihuany, a potencjał uzależniający jest znacznie niższy, niż w przypadku innych dostępnych leków.
Naukowcy ustalili, że marihuana nie ma niekorzystnego związku z czynnością płuc i nie powoduje raka płuc lub raka układu oddechowego i górnej części przewodu pokarmowego (w tym wargi, jamy ustnej, języka, nosa, gardła, strun głosowych, a także części przełyku i tchawicy). Konopie nie powodują też żadnego innego rodzaju raka.

Udowodniono, że konopie mają duży potencjał antyrakowy. Wyniki badań stwierdziły, że konopie są bardziej skuteczne w działaniu przeciwwymiotnym niż konwencjonalne leki przeciwwymiotne. Wdychanie oparów marihuany jest bardziej skuteczne w walce z nudnościami wywołanymi chemioterapią niż inne dostępne leki.
Jednym z ciekawszych wniosków jest fakt, że kannabinoidy mogą hamować wzrost nowotworu, powodując śmierć komórek nowotworowych i i blokadę naczyń krwionośnych, które powodują jego rozwój. Kannabinoidy mają zdolność do zabijania komórek nowotworowych jednocześnie chroniąc zdrowe komórki.

Kolejne ustalenia: Cannabis powoduje wzrost apetytu o 75% w porównaniu do najbardziej skutecznego obecnie leku, który powoduje jego wzrost o 49 procent; zwiększenie masy ciała o 11 procent w porównaniu do obecnie najbardziej skutecznego leku, który powoduje wzrost masy ciała o 3 procent.

Wśród pacjentów doświadczających bólów nowotworowych, które są odporne na leki opioidowe, marihuana przynosi znaczącą ulgę w intensywności bólu, znaczące działanie przeciwbólowe, działanie przeciwwymiotne i stymulację apetytu.
Wykazano też, że THC jest bardziej skuteczne niż kodeina. 10mg THC było bardziej skuteczne niż 60mg kodeiny, i w porównaniu do niej nie było potrzeby zwiększenia dawki tetrahydrokannabinolu (THC) w długotrwałym leczeniu bólu.
Wdychanie THC okazało się być bardziej skuteczne w leczeniu bólu neuropatycznego niż obecnie dostępne leki. Wykazano także poprawę jakości snu i samopoczucia, a także zmniejszenie lęku.

A to tylko część ustaleń z tego raportu.
Źródło: medycznamarihuana.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz