piątek, 25 września 2015

Kosmetyczne właściwości MIĘTY.

Źródło: Internet

Podczas codziennej pielęgnacji twarzy, ciała i włosów warto sięgać po kosmetyki, które podsuwa nam sama natura. Jedną z takich cudownych roślin jest mięta, której właściwości powinny docenić posiadaczki tłustej cery oraz osoby zmagające się z łupieżem.


Mięta jest rośliną mającą wiele odmian. Jest tak popularna ze względu na właściwości swoich liści.

Do cery tłustej i z trądzikiem

Zastosowanie mięty jest bardzo szerokie i nie mogło ominąć kosmetyki. Olejek z mięty pieprzowej znajduje się w składzie kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji problematycznej cery. Zawarty w nim mentol świetnie wpływa na pozbawioną blasku skórę – rozświetla ją, a jednocześnie kontroluje wydzielanie łojotoku.


Mięta na przetłuszczające się włosy

Chłodzące właściwości mięty są powszechnie znane, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że to zioło to prawdziwy cud natury dla włosów i odpowiedź na to, jak pozbyć się łupieżu. By raz na zawsze rozprawić się z tą dolegliwością, wystarczy dodać do szamponu, którym zwykle myjemy włosy, kilka kropli olejku z mięty pieprzowej. Stosowany regularnie na pewno przyniesie pożądane efekty.

Olejek z mięty pieprzowej pomoże także w ujarzmieniu niesfornych i puszących się włosów – wystarczy wetrzeć w nie kroplę ekstraktu, by stały się zdyscyplinowane i pełne blasku.

Można też samemu zrobić płukanki do włosów, które spowodują ich regenerację i pomogą w usunięciu przetłuszczających się włosów.
Źródło: spa24.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz