piątek, 25 września 2015

Kosmetyczne właściwości GRUSZKI.

Źródło: Internet

Jakie ma właściwości i zastosowanie w kosmetyce? 

 

Gruszka w walce z trądzikiem i tłustą skórą

Wyciągi z gruszki skutecznie walczą z trądzikiem. Wyciągi z gruszki łagodzą stany zapalne i zapobiegają powstawaniu nowych wyprysków. A także oczyszczają ją z nadmiernego łojotoku i dba o prawidłowe nawilżenie skóry.

 

Odżywia skórę

Witaminy, węglowodany i minerały - to wszystko jest potrzebne naszej skórze by prawidłowo funkcjonowała. Jeśli będzie brakować tych składników, to od razu będzie to widoczne na skórze. Najlepiej wspomagać się od środka jedząc gruszki i inne owoce, ale i od zewnątrz za pomocą specjalnych kosmetyków czy zabiegów.

 

Nawilża

Gruszki mają także działanie nawilżające i rewitalizujące skórę. Doskonale radzą sobie nawet z mocną przesuszoną po lecie skórą. Kremy czy zabiegi gruszkowe to znakomite antidotum dla suchej i zmęczonej skóry.

Kwasy owocowe a wygładzanie skóry

Za sprawą kwasów owocowych zawartych w gruszce nasza skóra zostaje oczyszczona z nadmiaru zanieczyszczeń i martwych komórek warstwy rogowej. W efekcie staje się gładka, odświeżona i promienna.


Kojące działanie

Ekstrakty z gruszki działają kojąco na podrażnioną i wrażliwą skórę. Można się o tym przekonać robiąc choćby maseczkę z gruszek i nakładając ją na podrażnioną skórę twarzy. Gruszki działają też uspokajająco i wyciszająco na skórę.

Właściwości gruszki w pielęgnacji włosów

Gruszka ma właściwości nadające włosom miękkość i elastyczność. Idealnie nadaje się do pielęgnacji włosów zniszczonych. Za sprawą glukozy zawartej w gruszkach można pozbyć się problemu z rozdwojonymi końcówkami.


Poprawia stan paznokci

Gruszki zawierają sporo witamin i biopierwiastków. Dla naszych paznokci bardzo ważne są zwłaszcza witaminy z grupy B, które wzmacniają je i zapobiegają łamaniu. Przyspiesza to również wzrost płytki paznokcia.

Gruszki jako naturalne antyoksydanty

Gruszka zawiera sporą ilość polifenoli będących naturalnymi antyoksydantami. Neutralizują one działanie wolnych rodników, które bardzo szkodzą naszej skórze oraz całemu organizmowi. Skóra szybciej się starzeje i częściej chorujemy na poważne choroby. Źródło:  spa24.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz