czwartek, 3 września 2015

Duda podpisał ustawę szczepionkową - to jego przysługa dla firm farmaceutycznych!


Spotkanie z krytykami szczepionek nie wpłynęło na decyzję prezydenta. Andrzej Duda podpisał ustawę, która rozszerzy listę obowiązkowych szczepień od 1 stycznia 2017 r.
Zamiana ułatwi zakup szczepionek m.in. przeciw HPV, pneumokokom i meningokokom. Przeniesienie ona finansowanie obowiązkowych szczepień dla osób ubezpieczonych z resortu zdrowia do Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dziś szczepienia obowiązkowe odbywają się zgodnie z programem szczepień. Ogłaszany jest on przez głównego inspektora sanitarnego. Koszty zakupu szczepionek do przeprowadzania obowiązkowych szczepień ochronnych, czyli ponad 80 mln zł rocznie, finansowane są z budżetu państwa z ministerstwa zdrowia.
Antyszczepionkowcy, skupieni w stowarzyszeniu „STOP NOP” napisali do prezydenta list. Apelowali w nim o likwidację obowiązku szczepień i pozostawienie dowolności w tym zakresie. Ich zdaniem szczepionki powodują autyzm i inne choroby. W czwartek minister Wojciech Kolarski spotkał się z przedstawicielami „STOP NOP”. Nie wpłynęło to na decyzję Andrzeja Dudy – prezydent podpisał ustawę.





Źródło: strajk.eu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz