wtorek, 11 sierpnia 2015

SODA OCZYSZCZONA -antidotum w walce z rakiem i sposób na zachowanie równowagi organizmu.

Źródło: Internet
Równowaga kwasowo-zasadowa to stan, w którym zachowany jest odpowiedni stosunek kationów i anionów w płynach ustrojowych, warunkujący poprawne pH i prawidłowy przebieg procesów życiowych. Pozwala ona utrzymać harmonię w naszym organizmie.
Stan równowagi kwasowo-zasadowej organizmu osiągamy, kiedy zakres pH krwi dla większości procesów przemiany materii wynosi 7,35 – 7,45. Przy wartościach poniżej tego zakresu mówi się o kwasicy, natomiast przy wyższych o zasadowicy. 
Więc zachwiana równowaga kwasowo- zasadowa może być niezwykle groźna dla naszego organizmu.
Czyli niebezpieczeństwo dla organizmu występuje przy pH mniejszym niż 6,8 i większym niż 7,8 (dla krwi). W skrajnych przypadkach białka ulegają denaturacji, przestają działać enzymy komórkowe, ustaje wymiana gazów oddechowych.
Zasadniczy wpływ na zachowanie równowagi w naszym organizmie ma dieta, która w dzisiejszych czasach poprzez nasze złe nawyki żywieniowe zmierza ku zakwaszaniu organizmu, a zakwaszenie do wielu chorób, z których najniebezpieczniejszą jest nowotwór. Oczywiście również styl życia, nadmiar stresu, pośpiech, nadmiar leków, brak ruchu oraz nałogi dokładają swoją cegiełkę do budowy braku równowagi w organizmie i do zakwaszenia organizmu.

Soda oczyszczona znajduje się m.in. w :
 • w ślinie (zobojętnia kwasy osłabiające zęby),
 • w żołądku (zapobiega powstaniu wrzodów),
 • wspomaga proces oddychania, przenosząc dwutlenek węgla z tkanek do płuc (stamtąd się wydała).

  Kliknij tutaj
Najczęstsze objawy zakwaszenia organizmu:
 • jest bezpośrednią przyczyną osłabienia bariery immunologicznej organizmu, co przyczynia się do ROZWOJU CHORÓB NOWOTWOROWYCH
 • przewód pokarmowy - ostre lub przewlekłe stany zapalne błony śluzowej żołądka, grzybica jelit, zaparcia, problemy trawienne, uczucie pełności, wzdęcia, schorzenia pęcherzyka żółciowego
 • układ sercowo-naczyniowy – nadciśnienie tętnicze, przedwczesne zwapnienie, choroby naczyń krwionośnych, nieprawidłowe ukrwienie rąk i nóg powodujące częste uczucie zimna w kończynach, zawroty głowy, zawał serca
 • mięśnie – stawy - dna moczanowa (kwas moczowy), bóle mięśni (kwas mlekowy), uszkodzenia dysków międzykręgowych, ostre i przewlekłe bóle kręgosłupa, osteoporoza, zapalenie stawów, schorzenia reumatoidalne
 • skóra - włosy – zęby - wypadanie włosów, kruche paznokcie, próchnica, parodontoza, sucha skóra, zakażenia grzybicze, trądzik u nastolatków i dorosłych, problemy z cerą, cellulitis
 • układ metaboliczny - nadwaga, napady wilczego głodu, nagły głód słodyczy, cukrzyca, kamienie nerkowe, podwyższony poziom cholesterolu
 • oraz chroniczne bóle, depresja, zmniejszona wydolność organizmu, ogólne złe samopoczucie, niezdolność do radzenia sobie ze stresem, obniżenie popędu płciowego, przetrenowanie u sportowców, szybkie męczenie się, migreny.
Aby wspomóc organizm w walce z zakwaszeniem musimy zwrócić uwagę na dwie sprawy: wprowadzić odpowiednią dietę oraz rozpocząć suplementację sodą oczyszczoną.
W tym artykule skupię się głównie na tym drugim czynniku oraz wpływie sody na komórki nowotworowe.
Tak więc w naszej diecie powinna znaleźć się soda oczyszczona, a precyzyjniej wodorowęglan sodu, o wzorze sumarycznym NaHCO3, który posiada całą gamę zastosowań w medycynie. Posiada ona wielką zaletę, a mianowicie pH 10,3, co czyni ją związkiem bardzo zasadowym.

Kilka lat temu, członek Uniwersytetu Arizona Cancer Center dr Mark Pagel, otrzymał 2.000.000 dolarów dotacji z Narodowego Instytutu Zdrowia w celu zbadania skuteczności zindywidualizowanego leczenia raka piersi sodą oczyszczoną. Dowiódł on, że wodorowęglan sodu jest jedną z bezpieczniejszych i najbardziej skutecznych metod w leczeniu nowotworów i może uratować życie człowieka.
Badania wykazały, że produkty spożywcze, w których zwiększono stężenie wodorowęglanu sodu, mogą zwiększyć pH guzów kwaśnych, bez naruszania pH krwi i tkanek zdrowych.

Źródło: Internet


Przyjętym i udowodnionym faktem jest, że otoczenie nowotworu i sam guz nowotworowy, ma odczyn kwaśny pomiędzy 6.5 a 6.9.
Komórki, zarówno te zdrowe, jak i nowotworowe, mogą żyć i rozmnażać się tylko w ściśle określonym środowisku pH. Zdrowe komórki posiadają doskonały mechanizm regulacji pH, w odróżnieniu od nowotworowych, w których ten mechanizm jest mocno upośledzony. Zwiększając pH wokół i we wnętrzu komórek nowotworowych, można teoretycznie doprowadzić do ich bardzo szybkiej śmierci, ze względu na brak sprawnie działającego mechanizmu kontroli pH w tych komórkach. Komórki nowotworowe nie znoszą jeszcze jednej rzeczy – tlenu. Jeśli pH w komórce nowotworowej zwiększymy do 7,5, komórka ta umrze. Zdrowym komórkom wysokie pH nie straszne – potrafią je regulować do bezpiecznego poziomu.
Z pomocą przychodzi tutaj soda oczyszczona. Przyjmując regularnie jej wodny roztwór, można w przeciągu kilku dni doprowadzić do znacznego zwiększenia pH w naszym ciele.

O ile profilaktycznie spożywanie sody powinno odbywać się bez cukru, ponieważ cukier podnosi kwasowość ph, to przy chorobach nowotworowych powinno połączyć się go z cukrem w postaci syropu klonowego, miodu lub melisy.
Dlaczego?
Ponieważ komórki nowotworowe posiadają również upośledzony swój układ pokarmowy i głównie żywią się glukozą. Dodając glukozę, zwiększa się diametralnie szansa wniknięcia sody w komórki nowotworowe i zwiększenia jej wewnątrzkomórkowego pH.

Dawkowanie sody przy profilaktyce:
Rozpuścić 1 łyżeczkę sody w filiżance ciepłej wody. Pić 2 razy dziennie przez 3 dni, żeby odkwasić organizm. Dziesięć dni przerwy i powtórzyć 3-dniowy cykl.
Sody nie należy pić przed jedzeniem.

Dawkowanie sody przy cystach i guzach:
Rozpuścić 1 łyżeczkę sody i 1 łyżeczkę miodu w filiżance ciepłej wody. Pić 2 razy dziennie przez około 10 dni.
Powstaje w ten sposób środowisko niesprzyjające nowotworom.

W książce dr Sircus dokumentował, jak jeden pacjent użył sody oczyszczonej i melasy do walki z rakiem prostaty, który przerzucił się do kości. W pierwszym dniu, pacjent zmieszał 1 łyżeczkę sody oczyszczonej z 1 łyżeczką melasy w szklance wody.

Robił to kolejno przez 3 dni, po których jego pH śliny wynosiło 7.0 i jego pH moczu wynosiło 7.5.

Zachęcony tymi wynikami, pacjent zażywał miksturę 2 razy dziennie. A w dniach 6 – 10, wziął 2 łyżeczki sody oczyszczonej i melasy dwa razy dziennie.

Do 10 dnia, pH pacjenta wzrosło do 8,5 i jedynymi skutkami obocznymi były bóle głowy i nocny pot.

Następnego dnia, pacjent miał wykonywane rtg kości i inne badania lekarskie. Jego wyniki wykazały, że poziom jego PSA (antygen swoisty dla prostaty, białko wykorzystywane do określenia stopnia przerostu prostaty i raka prostaty) spadł z punktu rozpoznania, 22.3 do 0.1.

Sposoby sprawdzenia kwasowości swojego organizmu:
W celu sprawdzenia alkaliczności śliny stosuje się papierki lakmusowe, do nabycia w niektórych aptekach i sklepach zielarskich.
1. Najpierw, po obudzeniu zbadaj swoją ślinę za pomocą papierka lakmusowego, Weź test pH i poliż końcówkę paska. Gdy zmieni się kolor, zapisz odpowiadającą mu wartość pH. Zrób to przed myciem zębów, piciem czy paleniem, zanim w ogóle pomyślisz o jedzeniu czegokolwiek.
2. Następnie, zbadaj pH pierwszego porannego moczu, gromadzonego przez noc w pęcherzu. Oddajesz mocz bezpośrednio na pasek testowy, stwierdzasz zmianę barwy papierka i zapisujesz wartość pH.

Kliknij tutaj

1 komentarz: