piątek, 21 sierpnia 2015

MALACHIT - właściwości lecznicze.

Źródło: Internet
Malachit to minerał z gromady węglanów. Należy do minerałów pospolitych, szeroko rozpowszechnionych na Ziemi.

Występuje w Rosji, w Stanach Zjednoczonych, na terenie Zambii, Namibii, Demokratycznej Republiki Konga, Australii, Kazachstanu, Ruminii i Wielkiej Brytanii.
W Polsce w niewielkich ilościach w woj. świętokrzyskim.
Zawdzięcza swą nazwę wyjątkowej kruchości i – malachit znaczy po grecku „miękki”. Jego piękny, zielonkawy odcień, wywołany przez obecność miedzi.
Już w starożytności ceniono jego walory lecznicze.

Korzyści dla ciała: :) węglan miedzi zawarty w tym minerale niszczy bakterie chorobotwórcze, ma działanie uspokajające i nasenne, poprawia krążenie, pobudza tworzenie czerwonych ciałek krwi i odnawia tkankę nerwową, wzmacnia serce, wyrównuje jego rytm, doskonale koordynuje pracę półkul mózgowych, dzięki czemu może być stosowany do leczenia autyzmu, dysleksji, epilepsji, rozstrojów nerwowych, zaburzeń koordynacji, ułatwia koncentrację, wzmacnia pamięć, pomaga w leczeniu choroby Parkinsona, a także w leczeniu artretyzmu, astmy, chorób płuc, reumatyzmu. Sprzyja również płodności. Noszony w czasie ciąży i porodu, zapobiega komplikacjom i nadmiernym bólom oraz stymuluje produkcję mleka u matek karmiących. Ma również korzystny wpływ na regulację układu trawiennego.

Korzyści dla umysłu: :) przynosi równowagę i harmonię, otwiera serce na bezwarunkową miłość, pomaga wyrażać uczucia, daje odwagę do podejmowania zmian w życiu, wzmacnia uczucie obfitości i dostatku. Pobudza wewnętrzne obrazy (obrazowanie).

Pielęgnacja: :) oczyszczać pod bieżącą wodą, rozładować za pomocą hematytów, ładować za pomocą kryształów górskich lub w świetle Księżyca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz