piątek, 28 sierpnia 2015

KRYSZTAŁ GÓRSKI - właściwości lecznicze.

Źródło: Internet
Kryształ Górski to bezbarwny, przezroczysty Kwarc (dwutlenek krzemu), stanowiący powszechny składnik wielu skał na Ziemi.

Nazwa pochodzi od greckiego słowa- krystallos, pierwotnie znaczącego lód. Grecy uważali, że jest on kryształem lodu nadnaturalnie zamrożonym i przez bogów zesłanym na ziemię.
Znane są kryształy górskie o masie wielu ton, lecz kamienie warte oszlifowania zdarzają się dość rzadko.
Nieskazitelna czystość, silny połysk sprawiły, że był on często utożsamiany z diamentem, nadano im nawet nazwy diamentów. Sławne są małe, przezroczyste jak woda kryształy z marmurów Carrary i tzw. diamenty z Herkimer.
Niekiedy występują w kryształach inkluzje obcych minerałów: goethytu (kwarc gwiaździsty), złota, pirytu, rutylu, turmalinu.

Oprócz właściwości leczniczych działa też, jako odpromiennik w pomieszczeniach, gdzie znajdują się komputery, telewizory oraz inne urządzenia elektroniczne. Neutralizuje negatywne promieniowanie cieków wodnych. Kamień nadajnik, wzmacniacz energetyczny – działający jak akumulator. Struktury kwarcowe posiadają właściwości rezonatora energetycznego. Informacja, która jest w nim pierwotnie bądź wtórnie zawarta przekazywana zostaje przez cząsteczki od ściśle określonego miejsca w jego strukturze i przekazywana na zewnątrz z niezwykłą siłą – fali nakładającej się jedna na drugą i kolejną. Czyli teoretycznie każda z cząsteczek ma taki sam zapis informacyjny, ale emanacja tego zapisu jest wzmacniana przez każdą następną, dochodząc do krańca struktury z niezwykłą siła, jakby pobudzana nieustannie wewnętrzną istotą swojej emanacji.
Więc kryształy możemy kodować informacjami. W tym celu należy najpierw je oczyścić, następnie wziąć w dłonie i przekazywać mu konkretne myśli. Dzięki jego właściwościom wzmocnimy działanie naszych pragnień i myśli.
Powinniśmy nosić go przy ciele, możemy energetyzować nim wodę pitną, używać do medytacji, wzmacnia działanie innych kamieni.

Korzyści dla ciała: :) podnosi ogólną witalność organizmu i tworzy przestrzeń, w której działania nasze mają moc sprawczą i są skierowane dla dobra naszego i wszystkich istot żywych, stymuluje funkcjonowanie mózgu i pomaga w przepływie energii wewnątrz organizmu, reguluje pracę serca, wzmacnia układ odpornościowy, wzmacnia system nerwowy, łagodzi bóle głowy/migreny, uszu, menstruacyjne, żołądka, krzyża i kręgosłupa, kończyn, wzmacnia wzrok, wspomaga w leczeniu zeza, jaskry, katarakty, krótkowzroczności, łagodzi reakcje alergiczne, świąd skóry, atopowe zapalenie skóry, rany, oparzenia, półpasiec, żylaki, ukąszenia owadów, stosuje się go przy podrażnionych i nadwrażliwości jelitach, przy zakwaszeniu układu pokarmowego i trawiennego, przy biegunce i mdłościach, łagodzi wszystkie stany zapalne organizmu, może być również używany przy problemach z pęcherzem i prostatą, w chorobach tarczycy.

Korzyści dla umysłu: :) oczyszcza umysł z negatywnych myśli, ma działanie wspomagające przy nadwrażliwości, uczuciu osłabienia, podczas przygnębienia, roztargnienia, lękliwości, drażliwości, traumie pomaga uwolnić się od nałogów, blokad oraz wzmacnia postrzeganie otoczenia, ułatwia poznanie samego siebie, wzmacnia rozwagę, obiektywność, rozumienie w procesie nauczania, zapamiętywanie, koncentrację, logiczne myślenie, poczucie rzeczywistości, rodzi optymizm i wiarę we własne możliwości, wzmacnia zdolności parapsychologiczne.

Pielęgnacja: oczyszczać pod bieżącą wodą, rozładować za pomocą hematytów, ładować za pomocą promieni słonecznych.
 
 
 

1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawy artykuł. Właśnie dzięki swoim właściwością oczyszczającym Kryształ Górski jest wykorzystywany przy wyrobie orgonitów. Sama miałam problem z elektrosmogiem w moim mieszkaniu, przez co miałam problemy z snem, koncentracją i bólami głowy. Moje dolegliwości skończyły się, gdy kupiłam na targach zdrowia orgonit magicstones. Od kiedy mam go lepiej mi się śpi, wstaję wypoczęta, nie mam bólów głowy ani kłopotów z koncentracją. Jeśli ktoś chce zobaczyć jak wygląda taki orgonit to podaję linka http://www.magicstones.co Jest to polski specjalistyczny sklep z orgonitami. Pozdrawiam. Agata

    OdpowiedzUsuń