poniedziałek, 10 sierpnia 2015

CZYNNIKI PRZECIWBAKTERYJNE - właściwości lecznicze pokarmów.


Źródło: Internet
Wszystkie przedstawione poniżej przypadki leczniczego działania pokarmów oparte zostały na doniesieniach naukowych.
 Główne źródła to:
- baza danych NAPRALERT (Natural Products Alert) z Uniwersytetu Illinois w Chicago
- Narodowa Biblioteka Medyczna USA
- prace naukowe wielu instytucji, między innymi Departament Rolnictwa USA, Instytut Onkologii USA, Amerykański Instytut Botaniczny, Akademia Medyczna w Harvardzie i inne.

W ciele człowieka żyją tryliony bakterii. Większość z nich jest nam niezbędna do życia, ale niektóre mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Przez 5 lat naukowcy z 80 instytucji z całego świata analizowali próbki pobrane od 242 różnych osób. Celem badania było stworzenie wykazu wszystkich szczepów bakterii, jakie żyją w ludzkim organizmie. Okazało się, że jest ich ponad 10 000.
Masa całej flory bakteryjnej naszego organizmu wynosi aż 2 kg.

Bakterie żyjące w naszym organizmie mają na nas zbawienny wpływ. Szczególnie ważna jest flora bakteryjna jelit, ponieważ mikroorganizmy żyjące w przewodzie pokarmowym pomagają nam w trawieniu. Pożywiają się one tymi składnikami pożywienia, których nie jest w stanie rozłożyć nasz organizm. Co ciekawe, jedynie połowa kału to resztki pokarmów, natomiast pozostałą część stanowią wydalone razem z nimi bakterie. Pomimo utraty wielu mikrobów, flora bakteryjna układu pokarmowego szybko się odnawia.

Dodatkowo drobnoustroje, które żyją w naszym ciele, stanowią naturalną barierę ochronną przed atakującymi nas z zewnątrz bakteriami. Można powiedzieć, że atakują mikroby, które chcą przejąć ich "terytorium" lub zabierają im pożywienie i tym samym powstrzymują rozwój w naszym organizmie wielu chorób.

Te na zwykle dobroczynne bakterie mogą być jednak również szkodliwe dla ludzi z osłabioną odpornością. Większość z tych drobnoustrojów wytwarza np. kwasy, które w zwiększonych ilościach mogą wyniszczać komórki naszego organizmu. Jeśli układ immunologiczny nie jest w stanie zatrzymać nadmiernego rozmnażania się bakterii, to toksyny rozprzestrzenią się po naszym ciele, wywołując wiele chorób. 

Źródło: Internet

CZYNNIKI PRZECIWBAKTERYJNE
Składniki pokarmowe niszą i unieszkodliwiają bakterie niekorzystne dla organizmu poprzez różne mechanizmy działania, głównie zaburzając bakteryjną syntezę białka, kwasu foliowego i transpeptydazy, tak że bakterie nie mogą się namnażać.

Jednym z najbardziej skutecznych naturalnych preparatów bakteriobójczych jest CZOSNEK. Test laboratoryjne wykazują, że czosnek zabija lub unieczynnia w hodowlach co najmniej siedemdziesiąt dwa typy bakterii chorobotwórczych, które powodują biegunki, czerwonkę, zatrucie jadem kiełbasianym, gruźlicę, zapalenie mózgu i inne choroby.
CEBULA też wykazuje wyjątkowo silne działanie bakteriobójcze i antyseptyczne.
Starożytni Grecy stosowali MIÓD i WINO do oczyszczania i leczenia ran.
CZRNE JAGODY I BORÓWKI nie tylko uszkadzają same bakterie, ale także blokują ich zdolność przylegania do ludzkich komórek.

POKARMY MAJĄCE DZIAŁANIE ANTYBAKTERYJNE: 
arbuz, banany, bazylia, buraki, borówki, chili, czarne jagody, czosnek, cebula, czarna gorczyca, chrzan, gałka muszkatołowa, imbir, jabłka, jogurty, kapusta, kokos, kminek, koper, lima, lukrecja, marchewka, miód, orzechy cashew, oliwki, papaja, seler, szczypiorek, szałwia, śliwki, wino, wodorosty nori.

Niektóre składniki pokarmowe o aktywności przeciwzapalnej:
allicyna, lactobacillus, eugenol, antocjanty.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz