poniedziałek, 9 listopada 2015

Niedobory witaminy D - wykaz schorzeń.

Tak jak pisałam w poprzednim poście Witamina D - "o czym powinniśmy wiedzieć!, receptory witaminy D znajdują się w KAŻDEJ KOMÓRCE CZŁOWIEKA. Co to oznacza? Każda komórka naszego ciała reaguje na witaminę D i jednocześnie potrzebuje jej do prawidłowego funkcjonowania.
Na co więc ma wpływ witamina D? Można śmiało powiedzieć, że… na wszystko! Na funkcjonowanie całego naszego organizmu.Niedobory witaminy D jak wskazują naukowcy oraz osoby, które wypróbowały to na sobie mają wpływ na:
alergie (alergicy mają bardzo niski poziom witaminy D w organizmie)
ADHD (podawanie dużych ilości witaminy D znacząco poprawiało stan pacjentów)
astmę (astmatycy mają bardzo niski poziom witaminy D w organizmie)
cukrzycę (zarówno typu 1 jak i typu 2) – za mało witaminy D w dzieciństwie sprzyja cukrzycy młodzieńczej (typ 1) a w wieku dorosłym cukrzycy typu 2
depresję oraz inne zaburzenia psychiczne (wprowadzenie witaminy D wpłynęło na polepszenie się stanu zdrowia pacjentów)
- infekcje (przeziębienie, grypa, stany zapalne zatok i górnych dróg oddechowych, zapalenie spojówek, grzybice, drożdżyce itp.) – witamina D ma duży wpływ na cały nasz układ odpornościowy
nadwagę i otyłość (podawanie brakującej w ustroju witaminy D prowadziło do zmniejszenia wybujałego apetytu i utraty zbędnej masy ciała)
nowotwory (17 rodzajów, w tym najpopularniejsze jak piersi, prostata, układ pokarmowy, płuca, skóra, układ limfatyczny i krwionośny)
kości i zęby (osteomalacja, osteoporoza oraz próchnica i choroby dziąseł)
choroby serca i układu krążenia (zbyt niskie stężenie witaminy D przyczynia się do chorób serca)
choroby związane z układem hormonalnym (niedoczynności i nadczynność tarczycy)
choroby związane ze skórą (różne rodzaje trądziku, łuszczyca, bielactwo nabyte, toczeń, łupież, łysienie itp.)
choroby związane z układem nerwowym ( Alzheimera, Parkinsona, autyzm, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne)
choroby związane z układem pokarmowym (stany zapalne jelit, wrzody, drażliwe jelita)
choroby reumatologiczne (zapalenia i choroby zwyrodnieniowe stawów, toczeń, zespół cieśni nadgarstka, reumatyzm mięśniowy, a nawet bardzo powszechne chrupanie i strzelanie w stawach i kościach)
syndrom przewlekłego zmęczenia (bóle głowy, mięśni, brak koncentracji, kłopoty z pamięcią, snem, nawracające infekcje).

Jest tego trochę prawda .

Twierdzenie, że witamina D może pomóc ochronić się przed takim szerokim spektrum chorób może zdawać się niedorzeczne, dopóki nie uświadomimy sobie, że witamina D nie jest witaminą. Jest to raczej hormon o cechach sekosteroidalnych (molekuł spokrewnionych ze steroidami), który to hormon posiada potężne zdolności naprawcze, wpływając na wiele układów naszego ciała.

A więc popularne rozumienie witaminy D jako czynnika pomocnego jedynie w regulowaniu poziom wapnia (czyli głównie, jeśli chodzi o nasze kości) jest zatem błędne.

Polecam zrobić sobie badanie poziomu witaminy D w naszym organizmie.
Polega to na zbadaniu poziomu 25-hydroksywitaminy D we krwi, czyli w skrócie 25(OH) witaminy D. To jest forma witaminy D, która uległa hydroksylacji w wątrobie i stanowi główną formę witaminy D w naszym krwiobiegu.

Na polskim rynku dostępne są obecnie krople o pojemności 20 ml marki Dr Jacobs z dawką 800 j.m. w 1 kropli albo krople o pojemności 29,6 ml marki Swanson z dawką 400 j.m w 1 kropli. Krople o mniejszej dawce na porcję (czyli 1 kroplę) są mniej atrakcyjne cenowo. 
 
ABY SPRAWDZIĆ GDZIE MOŻNA KUPIĆ WITAMINĘ D3 W KORZYSTNEJ CENIE kliknij tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz