środa, 22 lipca 2015

Kamień księżycowy - właściwości lecznicze.        Kamień księżycowy to kryształy adularu i ortoklazu, odznaczające się srebrzysto-perłową lub srebrzysto-niebiesko-perłową poświatą, przypominającą światło księżyca. Ten rodzaj opalescencji nazywany jest niekiedy adularyzacją.
Zwany jest kamieniem kochanków. Arabskie kobiety do dziś zaszywają kamienie księżycowe w sukniach, aby zapewnić sobie płodność i liczne potomstwo.
Kamień jest bezbarwny, podobny do opalu, ze srebrzystą albo mlecznobiałą księżycową poświatą, wychodzącą jakby z jego głębi.

Korzyści dla ciała: :) pomaga w sprawach kobiecych - ciąży, porodzie, reguluje cykl menstruacyjny, łagodzi zespół napięcia przedmiesiączkowego i objawy menopauzy. Przynosi młody wygląd, działa korzystnie na skórę, włosy, oczy, przysadkę mózgową, szyszynkę, krążenie i płodność. Pomaga przy zaparciach, zatrzymaniu wody w organizmie, opuchliźnie, ukąszeniach, wstrząsie anafilaktycznym. Działa korzystnie na hormony oraz system limfatyczny.

Korzyści dla umysłu :) łagodzi emocje, sprowadza równowagę, mądrość, spokój umysłu, troskę i współczucie. Przynosi szczęście w życiu osobistym, wspomaga intuicję i wgląd we własne wnętrze. Likwiduje blokady energetyczne. Pomaga przy depresji, uwalnia od cyklicznie powtarzających się niechcianych wzorców i zachowań. Pomaga w lunatyzmie, w stanach lękowych oraz oziębłości.

Pielęgnacja: oczyszczanie pod bieżącą wodą, rozładować za pomocą hematytów, ładować w świetle księżyca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz