wtorek, 16 czerwca 2015

AGAT - właściwości lecznicze.


Źródło: Internet
Nazwa pochodzi od rzeki Achates (dzisiejsza nazwa Dirillo) na południu Sycylii we Włoszech, gdzie Agaty wydobywano już od starożytności. Agat (gr. agathos = dobry). Nazywany kamieniem sukcesu.

Występuje na całym świecie, szczególnie na obszarach powulkanicznych, między innymi Niemcy, Brazylia, Botswana, Indie, Madagaskar, Meksyk, Urugwaj, USA.Korzyści dla ciała :) pomocne są w leczeniu układu pokarmowego, wrzodów żołądka, kobiecych dolegliwości czy bezpłodności. 

Korzyści dla umysłu: :) pomagają wzmocnić szacunek do samego siebie, zharmonizować emocje, uwolnić od stresu, uwolnić energię i potencjał, które w nas drzemią, ułatwiają podejmowanie wyzwań i odkrywanie samego siebie. Zapewnia ochronę, bardzo mocno podnosi energię życiową, dodaje pewności siebie, rozbudza mądrość wewnętrzną i pomaga odkryć naturalne talenty. 
Dobry kamień dla rodzin, aby żyły w zgodzie.
 
Pielęgnacja: oczyszczać pod bieżącą wodą, rozładowywać przy pomocy hematytu, ładować w świetle księżyca.
 

2 komentarze:

  1. Pani Izo dziękuję za informację na temat agatu. Proszę o info jak używać tego kamienia ? Jak wykorzystać maksymalnie jego właściwości ??

    Jan

    OdpowiedzUsuń
  2. Aby właściwie wykorzystać jego potencjał, należy przestrzegać pielęgnacji oraz w miarę możliwości nosić przy sobie :).

    OdpowiedzUsuń